Lorpen T3 Pro Trek Heavyweight Crew Unisex sukka

Alkaen 32,95 € 26,25 €
Hyvin saatavilla
Vain %1 jäljellä
2025 - 2026

Lorpen T3 PTHC Pro Trek Heavyweight Crew Unisex sukka on paksu ja täysin pehmustettu, myös jalkapöydästä. Kierrätetystä Primaloftista ja RWS-merinovillasta (Responsible Wool Standard) valmistettu sukka on suunniteltu erityisesti kylmiin lämpötiloihin. Hyvä peruspituinen talvisukka pakkasille!

Comfort Plus -varsi estää sukan liiallisen kiristymisen ja sukkaa on miellyttävä pitää pidempiäkin aikoja. Sukat on valmistettu Euroopassa, ja Lorpen sukissa käytetään vain mulesing-vapaata merinovillaa.  

Primaloft = pehmeä, lämpöä eristävä ja hydrofobinen kuitu, joka siirtää kosteutta pois eikä ime sitä. Langan sisällöstä 70 % on valmistettu kierrätetyistä materiaaleista, kuten muovipulloista.

 

Tekniset tiedot

Tekninen sukka talviretkeilyyn ja ulkoiluun
T3-teknologia
Pituus: Crew (perinteinen pituus, yltää noin säären puoliväliin)
Paksuus: Very Thick (4/4)
Pehmustettu kauttaaltaan

Kokotaulukko: 
Unisex
S / EU: 35 - 38
M / EU: 39 – 42 
L / EU: 43 – 46 


Tekninen koostumus: 50% Primaloft Recycled, 19% Stretch Nylon with Lycra, 15% Merino Wool, 16% Red-Cycled nylon
Lakisääteinen koostumus: 50% Polyester, 33% Polyamide, 15% Wool, 2% Elastane

 

Lisätietoja
Väri Whales Grey
Pakkaus Pahvi
Tuotetekstien ja -kuvien kopioiminen ja käyttäminen ilman Nordic Trail Oy:n lupaa on kielletty. © 2023